Máme nového policajného prezidenta

39 x Prečítané Bez komentára

Po zdĺhavom vypočúvaní adeptov na funkciu policajného prezidenta napokon naši výnimoční poslanci vybrali gen. Mgr. Milana Lučanského, a gen. JUDr. Ivana Ševčíka. Denisa Saková po osobnom pohovore s obidvomi kandidátmi si vybrala Milana Lučanského.

A nám ostatným prichodí otázočka: Toto už je zase aká fraška? Máme byť všetci presvedčení, že keď už Kočner či Bašternák sedia, všetko zlo ako také je zažehnané – podobná paralela, ako keď odsúdili na 4 roky bývalého primára ortopédie alebo až prednostu inak lekára nesmiernej kvality – za branie úplatkov – mali sme veriť, že nebodaj sa prestanú dávať lekárom úplatky, všimné a podobne? Veľmi naivná úvaha. Exemplárne potrestanie jedného – vždy zakryje poklesky ďalšej tisícky oveľa horších skutkov… a „tí hore“ si mastia bruchá, že ako vynikajúco toto celé vymysleli.

Stále sa vtiera odporná otázka: čo sa zakrýva? Čo sa potajomky mieša vo „vyšších kruhoch“, o čom „otroci, nádenníci a nevoľníci“ nemajú vedieť?

Zrejme to onedlho vypláva na povrch a budeme si všetci trieskať hlavy o stenu, že na aké sprostosti sme to zase naleteli…

Nemám osobne nič ani proti pánu Lučanskému ani proti pánu Ševčíkovi. Pani Saková je ministerka bez pachu a bez chuti, tiež nedokážem posúdiť, či je „dobrá“ alebo „nie celkom dobrá“. Isté je, že policajti, ktorí na pochôdzkach radi „vypaľovali“ – robia to beztrestne a bez hanby aj teraz, policajti, ktorí „kšeftovali“, rovnako kšeftujú aj dnes, isto by to ospravedlnili nejakými poviedkami horšej kvality… nuž, nechajme to tak, a verme, že nový policajný prezident fakt urobí dieru do sveta. (Minimálne že odhalí svinstvo okolo vraždy Jána Kuciaka a Martinky Kušnírovej).

lwl

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Spravodajstvo

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
august 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031