Podvodníci útočia

120 x Prečítané Bez komentára

Jedinou možnosťou je osobný bankrot

Michalova maminka sa po smrti jeho otca zamotala do vysokých dlhov. Ako to už býva, v obchodnom centre narazila na inzerát, kde ponúkali pôžičku rýchlo a bez skrytých poplatkov. Istý pán ihneď reagoval, keď sa mu ozvala a dokonca jej vysvetlil, že čím väčší úver, tým lepšie. Tak si namiesto 500 000 Kč zobrala až 1 500 000 Kč, pretože pán jej nahovoril, že môže ohromne zarobiť, ak zainvestuje. A tu sa objavil „investor“, ktorý mal požiadavku, že bude ručiť bytom. Nešťastná žena súhlasila, no hneď potom „investor“ náhle potreboval peniaze. Navrhol, aby sa úver prepísal na iného, ďalšieho človeka a že sa maminka nemusí o nič báť. Bola to výborná príležitosť, ako jej podstrčiť kúpnu zmluvu na byt a úbohá žena ani nevedela ako a predala byt za 1.500 000 českých korún a to boli presne peniaze z „úveru“, ktoré mimochodom vymámili na „investície“ tiež. Samozrejme, šikovní podvodníci predali o týždeň byt za 3.500 000 českých korún manželom Ukrajincom, ktorí si zobrali hypotéku.

Aj keď Michal išiel so svojou maminkou na políciu, nenašli dôvod, prečo by mali začať konať v tomto prípade. Potom si Michal zobral úver, aby zaplatil právnika, ktorý prakticky nič neurobil, len zobral 80.000 korún, ktoré títo ľudia nemali. Michalova maminka má osteoporózu a aby toho nebolo málo, utrpela zlomeninu a zostala na invalidnom vozíku. Súd samozrejme prehrali, veď na strane druhej, ako by k tomu prišiel manželský pár, ktorý si zobral hypotéku?

„Čekáme na rozsudek, který nám má přijít poštou a kde budeme mít 15 denní lhůtu na odvolání. Maminka je na invalidním vozíku, sama se o sebe nepostará, psychicky se úplně hroutí. Mimo to má vysokou exekuci na 650 000,- Kč a já splácím dluhy, které jsem si pořídil kvůli právníkům a ve snaze mamince pomoci. Nepředstavitelný pro nás je, že za byt jsme platily do nedávna cca 6 500,- Kč i s poplatky a najednou po nás chtějí 21 500,- Kč, na které nemáme, ostatně vůbec na drahý pronájem, který se pohybuje v Praze nemáme. Jestli nás vystěhují, skončím i s invalidní maminkou na ulici, protože nemáme kam jít,“ píše Michal. Napísal do mnohých médií, ale nikto tento prípad neuverejnil. My to spravíme, pretože aspoň upozorníme všetkých na špinavé praktiky, ktoré sa nedejú len v susedných Čechách, ale aj u nás.

Možno sa dokonca nájdu ľudia, ktorí budú mať riešenie pre týchto dvoch nešťastných ľudí. Iste budete namietať, že Michalova maminka si za to môže sama. Ale uvedomte si, že bola v tiesni a zrejme to bola čestná žena. Takí ľudia nepočítajú so špinavosťou dnešného sveta. A Michal sa všemožne snaží splácať všetky dlhy, takže nie je to človek, ktorý plače a čaká so založenými rukami.

Poprosili sme advokáta Adama Puškára o niekoľko rád.

1. Zásadne neodporúčam, aby si ľudia brali spotrebné úvery a v žiadnom prípade pôžičky za účelom investovania.

2. V prípade, že sa napriek tomu k tomuto kroku rozhodnete, tak si treba úverovú zmluvu vopred vyžiadať a v pokoji si ju doma prečítať. Nič netreba podpisovať pod tlakom a v časovej tiesni.

3. Najlepšie je, ak si dáte zmluvu vopred posúdiť nezávislým odborníkom (určite nie finančným poradcom, ale skôr advokátom a podobne.).

4. Nikdy nepodpisujte nič, s čím v celom rozsahu nesúhlasíte.

5. Príliš lákavé investičné možnosti sa pravidelne ukazujú ako neseriózne,  či podvodné a ľuďom zostanú nesplatiteľné dlhy. Jedinou záchranou je potom len osobný bankrot. Určite možno súhlasiť s ľudovým porekadlom, že  ak sa niečo zdá príliš dobré na to, aby to bola pravda, tak to pravda nebude.
6. Ak sa nachádzate v komplikovanej finančnej situácii a nemôžete si dovoliť platené právne zastúpenie, môžete sa obrátiť na štát so žiadosťou o poskytnutie bezplatnej právnej pomoci zo strany advokáta.


Autor: (wal) ; Foto: autor

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Právo

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
november 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930