Podvodníci útočia

102 x Prečítané Bez komentára

Jedinou možnosťou je osobný bankrot

Michalova maminka sa po smrti jeho otca zamotala do vysokých dlhov. Ako to už býva, v obchodnom centre narazila na inzerát, kde ponúkali pôžičku rýchlo a bez skrytých poplatkov. Istý pán ihneď reagoval, keď sa mu ozvala a dokonca jej vysvetlil, že čím väčší úver, tým lepšie. Tak si namiesto 500 000 Kč zobrala až 1 500 000 Kč, pretože pán jej nahovoril, že môže ohromne zarobiť, ak zainvestuje. A tu sa objavil „investor“, ktorý mal požiadavku, že bude ručiť bytom. Nešťastná žena súhlasila, no hneď potom „investor“ náhle potreboval peniaze. Navrhol, aby sa úver prepísal na iného, ďalšieho človeka a že sa maminka nemusí o nič báť. Bola to výborná príležitosť, ako jej podstrčiť kúpnu zmluvu na byt a úbohá žena ani nevedela ako a predala byt za 1.500 000 českých korún a to boli presne peniaze z „úveru“, ktoré mimochodom vymámili na „investície“ tiež. Samozrejme, šikovní podvodníci predali o týždeň byt za 3.500 000 českých korún manželom Ukrajincom, ktorí si zobrali hypotéku.

Aj keď Michal išiel so svojou maminkou na políciu, nenašli dôvod, prečo by mali začať konať v tomto prípade. Potom si Michal zobral úver, aby zaplatil právnika, ktorý prakticky nič neurobil, len zobral 80.000 korún, ktoré títo ľudia nemali. Michalova maminka má osteoporózu a aby toho nebolo málo, utrpela zlomeninu a zostala na invalidnom vozíku. Súd samozrejme prehrali, veď na strane druhej, ako by k tomu prišiel manželský pár, ktorý si zobral hypotéku?

„Čekáme na rozsudek, který nám má přijít poštou a kde budeme mít 15 denní lhůtu na odvolání. Maminka je na invalidním vozíku, sama se o sebe nepostará, psychicky se úplně hroutí. Mimo to má vysokou exekuci na 650 000,- Kč a já splácím dluhy, které jsem si pořídil kvůli právníkům a ve snaze mamince pomoci. Nepředstavitelný pro nás je, že za byt jsme platily do nedávna cca 6 500,- Kč i s poplatky a najednou po nás chtějí 21 500,- Kč, na které nemáme, ostatně vůbec na drahý pronájem, který se pohybuje v Praze nemáme. Jestli nás vystěhují, skončím i s invalidní maminkou na ulici, protože nemáme kam jít,“ píše Michal. Napísal do mnohých médií, ale nikto tento prípad neuverejnil. My to spravíme, pretože aspoň upozorníme všetkých na špinavé praktiky, ktoré sa nedejú len v susedných Čechách, ale aj u nás.

Možno sa dokonca nájdu ľudia, ktorí budú mať riešenie pre týchto dvoch nešťastných ľudí. Iste budete namietať, že Michalova maminka si za to môže sama. Ale uvedomte si, že bola v tiesni a zrejme to bola čestná žena. Takí ľudia nepočítajú so špinavosťou dnešného sveta. A Michal sa všemožne snaží splácať všetky dlhy, takže nie je to človek, ktorý plače a čaká so založenými rukami.

Poprosili sme advokáta Adama Puškára o niekoľko rád.

1. Zásadne neodporúčam, aby si ľudia brali spotrebné úvery a v žiadnom prípade pôžičky za účelom investovania.

2. V prípade, že sa napriek tomu k tomuto kroku rozhodnete, tak si treba úverovú zmluvu vopred vyžiadať a v pokoji si ju doma prečítať. Nič netreba podpisovať pod tlakom a v časovej tiesni.

3. Najlepšie je, ak si dáte zmluvu vopred posúdiť nezávislým odborníkom (určite nie finančným poradcom, ale skôr advokátom a podobne.).

4. Nikdy nepodpisujte nič, s čím v celom rozsahu nesúhlasíte.

5. Príliš lákavé investičné možnosti sa pravidelne ukazujú ako neseriózne,  či podvodné a ľuďom zostanú nesplatiteľné dlhy. Jedinou záchranou je potom len osobný bankrot. Určite možno súhlasiť s ľudovým porekadlom, že  ak sa niečo zdá príliš dobré na to, aby to bola pravda, tak to pravda nebude.
6. Ak sa nachádzate v komplikovanej finančnej situácii a nemôžete si dovoliť platené právne zastúpenie, môžete sa obrátiť na štát so žiadosťou o poskytnutie bezplatnej právnej pomoci zo strany advokáta.


Autor: (wal) ; Foto: autor

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Právo

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

MÁJ

RAD uzdravuje svojou ohnivou dynamickou energiou chrbticu a pohybový aparát. Dodáva dostatočnú energiu pre pohyb dopredu.

ITA predstavuje večný pohyb. K poznávaniu múdrosti všetkého toho, čo bolo dosiaľ nevedomé, tajnej Múdrosti. Je to Kánon vesmírneho pohybu ako Osnova Stavby Sveta Vesmírov. Trvalá snaha o dokonalosť. Podporuje prácu na sebe.

FEOH hovorí o hojnosti, dobrej fyzickej stavbe. Základ každého začiatku, napĺňa kosti ohnivou energiou. Zveľaďuje hlavne majetky.

ŽREC je ten, kto mení Energiu života, o pomoci bohov, o konečnosti Bytia, kultivujúci strach pred Bohom.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Kto už skúsil ako chutí podlosť, bude radšej odpúšťať. Okrem toho opustenie je asi najnáročnejšia záležitosť na svete. Vôbec nie je jednoduché udržať si tento veľkorysý postoj, ak nás niekto zranil na príliš citlivom mieste. Ale dá sa to, a treba na tom pracovať aj celý život. Potom si treba uvedomiť, že

Nech sa stane čokoľvek, vždy existujú východiská. Východiskom bude často práve odpustenie, ale k tomu treba dospieť a duševne dorásť. AJ preto

Sleduj svoj úmysel až na samú hranicu života a neskladaj zbrane, keď si IBA unavený… Nikdy sa netreba vzdávať – ale zároveň treba preveriť, či náhodou nestrácame energiu na nejakú zákernosť podliaka alebo šikovného manipulátora. Veľmi ťažká úloha.

Nikomu sa nechce donekonečna čakať na nejasný zázrak, aj inak sa poučíš. Poučenie môže prísť vždy nečakane, paradoxne a zdanlivo kruto. Ľudia, ktorí tak vehementne niekoho odsudzujú, zrážajú k zemi – mali by sa báť, že raz budú sami takto zrazení.

Šance

Nenáhli sa dopredu, naber dych a zisti kde sa nachádzaš. Je veľmi dôležité vedieť, aké má každý jeden z nás možnosti, čo môže a čo už v jeho silách nie je. Svalnaté reči ešte nikomu nepomohli, preto treba myslieť.

Postoj okolia

Svalnatý vždy plní príkazy iných, „svalnatý“ umom riadi tých druhých. Tí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom dostali nahor – to dobre vedia. Niektorí, dokonca väčšina z nich – osprostela, ale nie jeden to pochopil a využil správnym spôsobom.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. Principiálne treba uprednostniť to, čo bude radiť intuícia, aj keby sa riešenie „rozumom“ zdalo logickejšie a rýchlejšie.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Bude stačiť len miniatúrne pochybenie na to, aby sa zosypali stavby, vzťahy, projekty, veľké plány, čokoľvek…