Parlament či iba „MILETIČKA“?

39 x Prečítané Bez komentára

Dnešné výplody, ktoré odzneli na pôde nášho akože parlamentu silne pripomínali trhovisko, možno aj to centrálne, kde jeden cez druhého hovoria a každý je strašne dôležitý a strašne významný a strašne potrebný…

Jednak Dankov úžasný zákon, o ktorom sme sa cynicky zmienili ešte vo februári, o odvádzaní extra dane v rámci obchodných reťazcov; no čo si on myslí? Že nejaký obchodný reťazec toto bude platiť zo svojho? To žije na inej planéte, šuhajko? Zase tým zaťaží peňaženky vyciciavaných ľudí, z ktorých peňazí sa on a jeho družina hrajú na akýchsi pánkov.  Lenže ani len správanie nemajú. Nechápem, prečo im mal Poliačik cez iné médiá vysvetľovať, aký je rozdiel, keď sa o niekom vyjadríme, že je chrapúň, a keď povieme, že sa správa ako chrapúň.

Okrem toho, aj o tom sme písali  tiež trochu ironicky, že práve poslanec Poliačik rieši problém plastových obalov; zrazu aj junáčik Danko niekde kúpil colu v plastovej fľaši a nepáčila sa mu? A preto musel siahnuť po dokončenej práci iného človeka? Má toto snáď v krvi? Mal by si uvedomiť, že nie je lénny pán niekde na Horniakoch, ani nie je rytier od „hranatého stola“, ale riadne určený ako predseda parlamentu, žijúci z peňazí celého tohto národa, a tomuto národu by mal SLÚŽIŤ, nakoľko jeho funkcia je práve s týmto obsahom. Ak sa poniektorí páni poslanci chceli stať vy-volenými mali sa pred časom prihlásiť do rovnomennej show jednej súkromnej televízie a možno by to niekam dotiahli… tu sú však trochu inde. A naša redakcia apeluje na „vychovávateľov“ – protokolárov, aby im dali hodiny správania sa, slušnosti a všetkého, čo k takýmto funkciám prináleží; inak sa budeme hanbiť za to, že sme sa tu vôbec narodili.

Tiež vyzývame ľudových „komentátorov“, aby komentovali skutočným „slovenským“ jazykom, k veci a bez oplzlostí, pretože takto tiež prispejú k výchove nevychovaných, sebou nadhodnotených a nikým nerešpektovaných polovičných inteligentov (akoby napísala Rowlingová).

ústavným sudcom – si neviem prečo – SaS robila reklamu ako všetko chceli a nedosiahli a to čo dosiahli, je dosiahnuté…(ale trochu inak to bolo, no nepochopila som to). Šiestich zvolili, ostatných zamietli, no celé zle… dala by som mastnú pokutu, minimálne polovicu z tučného platu dolu. A možno sa naučia alebo pochopia, prečo sedia tam, kde sedia, a čo je ich skutočnou úlohou.

Záver: nemám chuť podporovať, prispievať a už vôbec nie pracovať na týchto trápnych cca 150 ľudí bez minimálnej úcty voči národu, voči poriadku, ani voči samým sebe.

llw

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Názory a polemiky

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
august 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031