Parkovacia politika v Bratislave

51 x Prečítané Bez komentára

Útok na peňaženky Bratislavčanov od roku 2021?
Mestské časti síce docielili odklad a platiť za parkovanie v hlavnom meste sa začne až od roku 2021, ale platiť sa bude a niekedy aj poriadne pálky. Na sociálnych sieťach sú rôzne diskusie a musíme súhlasiť, že ak má mladá rodina dve autá, nebude to lacný špás. Je pravda, že  Bratislava patrí k posledným európskym veľkomestám, ktoré parkovaciu politiku nemá a ulice sú plné áut. Lenže NEMÁME ANI METRO, KVALITNÚ MHD a PARKOVISKÁ navyše. 
Primátor Matúš Vallo teda dal dokopy “múdre hlavy” a usúdili, že najprv vylepšia našu “obľúbenú” MHD. Ako bonus pridajú pre mimobratislavských vodičov nové záchytné parkoviská a všetci už “vidíme”, ako budú manažéri v oblekoch presadať do MHD a tiež mamičky, ktoré potrebujú odviezť deti do školy a seba do práce. Tak sa pozrime, čo múdre hlavy vymysleli.

Návrh magistrátu 

– Rezidentská karta pre prvé auto v domácnosti vyjde na 39 €, a za 10 € si budú môcť ľudia s trvalým pobytom v Bratislave kúpiť dve hodiny parkovania v ktorejkoľvek zóne. Takže jedno auto ešte nebude dráma. Držiteľ prvej karty získa 100 hodín voľného parkovania pre iné vozidlo vo vlastnej zóne. Dostane 2 hodiny parkovania denne v ktorejkoľvek rezidentskej zóne mesta.
Lenže Boh vás chráň, ak máte ešte jedno a nebodaj aj tretie auto. To už sú iné sumičky. Pre druhé auto 150 € a tretie 500 € ročne a zabezpečí parkovanie vo svojej rezidentskej zóne. Ďalšie autá nemajú žiadne bonusy, ale prinesie vám to hrejivý pocit ba duši, že pomáhate s parkovacou politikou a prikladáte ruku k tomu, aby sa stavali nové parkoviská. Spoplatnené zóny budú len tam, kde je problém zaparkovať – takže rátajte všade, lebo sem sa presunú všetci, ktorí nezaparkujú tam, kde problém je. Férové parkovanie sa bude spúšťať len v konkrétnych zónach od roku 2021. Keď si to pozriete, tá “férovosť” je zjavná. 
Pre tých, ktorí do Bratislavy dochádzajú, chce magistrát pripraviť do roku 2021 minimálne 12 nových záchytných parkovísk a samozrejme fenomenálnu MHD, kde každý dostane možno aj vlastný vejár, ak sa pokazí klíma :-). 
Podľa magistrátu je férové pred zavedením zón ponúknuť spoľahlivú a lacnejšiu alternatívu pre dopravu. To aj podľa nás, len otázne je, či to dodržia. Aj bikesharing mal byť lacný a chvíľu aj bol, ale len na chvíľu. 

Pozrime sa, čo by malo vzniknúť (Zaujímavé bude, kde sa na to všetko kompetentní zoberú financie.): 

– 22 km nových bus pruhov – ak neostane priestor na súkromnú dopravu, zrejme to istí rogalo – žart redakcie.  

– 39 križovatiek s preferenciou MHD – určite nebudú zápchy, ani nič podobné, je to krásne riešenie. 

– investuje sa do 80 nových kĺbových autobusov – pri kvalite ciest ktoré máme, veríme, že vydržia a nebudú kazové. Treba si udržať pozitívny štandart. 

– pribudne osem expresných liniek MHD a štyri expresné regionálne linky integrovanej dopravy – tak ak nebudú obmedzenia, zrejme aj expresné budú. Záleží od toho, ako dlho sa budú naťahovať stavby diaľnic, obchvatov a rýchlostných ciest. A my vieme, že sa naťahovať budú a viete to aj vy. 

Abonenti – podnikatelia so sídlom prevádzky v zóne, alebo majitelia nehnuteľností v zóne zaplatia podľa pásma od 500 do 1 000 € za rok. Zóny sú rozdelené na štyri pásma. 

Tarifné pásma (hodinové parkovanie): od 0,50 €/h do 2,00 €/h Opäť tu máme štyri pásma a ak sa zabudnete na kávičke, vaše auto bude konzumovať euríčka s vami. 

Ako sa zatiaľ  k návrhu stavajú mestské časti?

Dúbravka – súhlasí

Ružinov – súhlasí

Lamač – súhlasí
Devínska N. Ves – súhlasí s pripomienkami  

Rača – súhlasí s pripomienkami

Karlova Ves – súhlasí s pripomienkami 

Petržalka – súhlasí s pripomienkami

Vrakuňa – súhlasí s pripomienkami 

Staré Mesto – nesúhlasí

Nové Mesto – nesúhlasí

wal

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Spravodajstvo

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
november 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930