Nové Nivy sú MEGASTAVBA

173 x Prečítané 1 komentár

Na  najväčšom stavenisku v regióne  Strednej Európy s rozlohou 4,4 ha a obvodom 1 kilometer pracuje 450  robotníkov rôznych profesií. Okrem bežných stavbárskych profesií, tu našli uplatnenie aj zateplovači, zdravo-technici, fasádnici, výťahári a iní majstri.

STANICA  NIVY

Je unikátny projekt, pretože kombinuje autobusový terminál letiskového typu, nákupné centrum, tržnicu a strešnú záhradu o rozlohe dvoch futbalových ihrísk. Dá sa povedať, že to bude nová štvrť v Bratislave. Budova bude mať tri podlažia a dve poschodia v suteréne. Na -2 môžete zaparkovať auto, na -1 nastúpite na autobus, alebo pôjdete do obchodov, ktoré budú na prvom a druhom poschodí. V prípade hladu môžete vyjsť na tretie poschodie, kde bude foodcourt. Najviac však oceníte zeleň, ktorá bude na streche v podobe záhrady. Práce napredujú a len na základovú dosku pod Stanicou Nivy použijú 37.000m3 betónu.

NIVY  TOWER

Administratívna veža Nivy Tower bude mať prívlastok NAJ. Keď ju dokončia, bude mať 125. metrov a stane sa najvyššou administratívnou budovou na Slovensku. Na najvyššom poschodí nájdete reštauráciu prístupnú pre každého a budete sa môcť pokochať krásnym  výhľadom na bratislavský hrad, Kamzík a Kolibu. Do reštaurácia vás vyvezie samostatný výťah.

V podzemí Nivy Tower bude plne vybavené zázemie pre cyklistov, kam sa každý ľahko dostane cyklo-výťahom z prízemia cez samostatný vstup. Na recepcii budú pravidelné výstavy, takže ani na umenie sa nezabúda.

ULICA MLYNSKÉ NIVY A OKOLITÁ INFRAŠTRUKTÚRA

Uzávery zrejme budú stáť za to, lebo už je hotový výkop prvej a druhej etapy podzemného kruhového objazdu. Momentálne vystužujú železobetónový strop, v druhej etape je pripravený priestor pre realizáciu základovej dosky.

Hotová je aj rekonštrukcia kanalizačného zberača a rekonštrukcia dažďovej kanalizácie je v časti ulice Mlynské nivy hotová na 50 %.

Zrealizovaná je prvá etapa rekonštrukcie plynového aj vodovodného potrubia, aktuálne prebiehajú práce na vybudovaní slaboprúdového telekomunikačného kolektora. K dispozícii je už aj jeden jazdný pruh cesty pre výjazd autobusov z dočasnej autobusovej stanice. Rekonštruujú aj povrchy na Svätoplukovej ulici a cestách, či chodníkoch v rámci ulice Mlynské nivy.

Autor:  wal ; Foto: autor

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Spravodajstvo

1 komentár

  1. mirec

    Stavba to môže byť pekná, len sa mi nepáči, že nie sme originálni a vždy sa akosi inšpirujeme západom

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
november 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930