Na „MILETIČKE“ je rušno.

40 x Prečítané Bez komentára

Kto si písal alebo nepísal s Marianom Kočnerom…

Predovšetkým nie je podstatné, kto si s Kočnerom písal alebo nepísal; ide o to, ČO si písal alebo O AKOM OBCHODE sa DOHADOVALI. Rovnako tak by bolo zaujímavé, že KTO si písal alebo nepísal s Jaroslavom Haščákom, s kým si píše alebo nepíše Robert Fico, Robo Kaliňák, ale zaujímavé by bolo aj to, s kým si zvykne písať taký super úspešný Andy DANKO alebo povedzme Boris Kollár… (Nebudem uvádzať kompletný zoznam poslancov a členov vlády SR).

Igor Matovič a Marian Kočner

Igorko ponúkol svoj „poctivo zarobený miliónik“ za originál nahrávky prepísaných esemesiek od vraj psychicky narušeného Železníka … a tento usporadúva od 15:00 hod. v dome Slovenského syndikátu novinárov tlačovku o tom, ako podal trestné oznámenie na Igora Matoviča… ale pár dní predtým mu z neznámeho čísla posielal temer výhražné sms-ky (vraj výhražné neboli; ale ak výhražné neboli, prečo ich posielal z utajeného telefónika?) Námet na tragikomickú detektívku, v ktorej napokon každý bude iba hlupák…

Matovičom sa vlani inšpiroval aj Robi Fico, ktorý  tiež núkal aj vizuálne milión eur za dolapenie vrahov Janka Kuciaka a Martinky Kušnírovej; žeby vedel o tom, že vraha nikto len tak ľahko nedolapí?

Spomeňme si na rok 2014

„Matovič od premiéra chce, aby na polygrafe preukázal, že nemá nič spoločné s korupciou a tunelovaním Slovenska. Položiť mu chce tri otázky. Prvá má súvisieť s nahrávkou, v ktorej sa hovorí o 75 miliónoch získaných vlastnou hlavou a použitých na financovanie Smeru-SD, druhá sa bude týkať Ficovej návštevy bytu na Vazovovej ulici a tretia bude podľa Matoviča prekvapením, údajne však tiež súvisí s korupciou strany Smer.“ (Nový ČAS, 25.03.2014, 11:27)

Vtedy mu Matovič núkal za tento skutok 500 tisíc €. Robert Fico sa k tejto ponuke vyjadril takto: “Na hlúposti pána Matoviča reagovať nebudeme,” a všetko zaspalo, išlo dostratena.

Dnes je opäť dusno, ktoré sa cyklicky opakuje, zhusťuje a akosi sa každý súdny človek vo všetkom stráca. Zlý je vlastne už každý, dokonca najhoršia – nová pani prezidentka, ktorá ešte ani nezačala úradovať…, ale keď je taká zlá, prečo ju drvivá väčšina ľudí volila? Lebo nemali vo voľnú sobotu čo robiť, a tak išli na prechádzku do volebných miestností, aby jej dali hlas? Alebo aj tie hlasy „niekto vyrobil“ a odoslal na štatistický úrad? Potom by sme museli veriť, že na našom maličkom krásnom Slovensku úraduje neviditeľný obor, ktorý využíva svoju skrytú silu na to, aby ťahal všetkými občanmi za neviditeľné motúziky, robil si s nimi, čo sa mu zachce, miešal svoje „karty“ ako sa mu hodí, a všetci ostatní robili ako automaty – čo sa mu zachce… Úprimne? Aj to takto vyzerá. Akákoľvek informácia – neoverená, ale „zaručená“ je „pravdivá“ a dostatočne presná na to, aby „ľudia bez viny – hádzali kameňom“. A všetci sú „bez viny“, dokonca aj kriminálnici, povaľači, podvodníci… všetci. A tak sa pýtam: ešte stále máte v hlave mozog, ktorý nie je poznačený atrofiou, je teda schopný usudzovať rozlišovať a vyhodnocovať?

Dočítala som sa, že „Danko je úspešný, pretože je na čele NRSR“. Je fakt úspech stať sa predsedom NRSR? Aj vtedy, keď sa všetci z neho smejú, nazývajú ho plagiátorom, k čomu sa v televíznom zázname vyjadril, že „no a čo, dali mi štyri knihy – tak som ich spojil v práci“… nevedela som, že „knihy sa spájajú v práci o titul JUDr.“ A tiež som nevedela, že získať titul JUDr. je jednoduchšie ako získať titul Mgr. po ukončení VŠ štúdia. Najkrajší je záver, že podľa Andyho demokracia je síce pekná, ale je potrebný akýsi diktát, pevná ruka (DANKOVA) … takže tak…

Na záver:

Matovič Igor a poctivo zarobený milión.

Anton Železník, vraj psychicky narušený telefonujúci a esemeskujúci hrdina.

Robert Fico, večne živý, veľmi šikovný a stále pri sile.

Marian Kočner, momentálne zloduch, z jeho mailu, odoslaného 26.2.2018:

Jana je mi ľúto, smrť si nikto nezaslúži. Nech mu je zem ľahká…“

A vašou úlohou je – vyznať sa v tomto starogréckom – novo slovenskom labyrinte.

Pozn.: MYSLITE, Cogito, ergo sum…

llw

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Názory a polemiky

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
august 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031