Kto predáva knihy…

42 x Prečítané Bez komentára

Bratislava, Obchodná ulica, dnes.

Premýšľala som, že si do zbierky svojej knižnice pridám veľmi vzácne vydanie Dobšinského rozprávok, mimoriadne zlacnelo, je to viazané v koži, ručná práca… bude niečo výnimočné pre  ďalšie generácie.

Hneď ako som vošla do obchodu, pozdravila som sa. Slečna bola hneď pri pokladni kúsok od vchodu – asi nepočula, ale nič to…  Priamo oproti nej bol regál s výnimočne viazanými knihami v koži, tak som sa nesmierne potešila, že moja zbierka je tam, kompletná a v poriadku. Okamžite som si vzala všetkých 5 dielov. Všimla som si aj to, že tam doplnili „Biblické príbehy“ zo Starého i Nového zákona, ktoré som kúpila pred niekoľkými dňami. Keďže mi vtedy ani jedna slečna (predávajú dve) nedokázali povedať, či je to ilustrovaná kniha alebo nie, nakoľko v obchode nikto okrem mňa nebol, zdalo sa mi normálne informovať ich – aby ďalším zákazníkom povedali správne údaje o tejto nádhernej knihe s ilustráciami na každej párnej strane. Slečny však arogantne pozerali nejakým iným smerom, tvárili sa, že „nepočuť“… a ja som si povedala, že s “IQ hojdací koník” – sa naozaj nemožno o ničom baviť.

Nech mi niekto prezradí, načo takéto chudery pracujú v kníhkupectve, ak nemajú ku knihám ani minimálny vzťah? Veď na svete by sa žilo oveľa lepšie, keby sa ľudia podporovali, rozprávali a obohacovali sa svojimi skúsenosťami a myšlienkami. Ale to je asi nad čiaru…

Llw

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Na vlastnej koži

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
august 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031