Zahraničie: Brexit sa odkladá

46 x Prečítané Bez komentára

Takže ako sme predpokladali, brexit sa odkladá. Neviem, ako sa bude chcieť Veľká Británia dohodnúť s Bruselom, isto to bude viac ako náročné. Obávam sa, že celý tento ich krok bol unáhlený a nedomyslený. Hádam si nemysleli, že ak vystúpia z EU, budú mať rovnaké výhody a obchodné podmienky, ako keď v nej boli? Chápem, že majú problémy s imigrantmi, ale väčšinou sú to tí, ktorí pochádzajú z nimi okupovaných krajín, nie s “imigrantmi” z EU, ktorí tam riadne pracujú a nikomu neprekážajú. Napokon – väčšinou robia tú horšiu prácu: v skladoch, v upratovacích čatách, v kuchyniach, v reštauráciách Je viac ako časté, že v lepšej reštaurácii vás bude obsluhovať Poľka alebo Rus či Slovák. Briti z “vyššej spoločnosti” mi prezradili, že títo ľudia robia jednu zásadnú chybu: skutočne berú prácu britským občanom, lebo sú ochotní pracovať za podstatne nižšiu sumu, akoby si nevážili sami seba.

Ďalej som sa dosť divila, keď som naše lekárky videla pracovať ako opatrovateľky alebo au pair. Je pravda, že teraz už menej, ale predsa. Akoby sa podceňovali a mysleli si o sebe, že nie sú hodny normálne zarábať na seba a svoju rodinu.

Okrem toho som videla aj protesty moslimov – v Manchestri napríklad. Vyzerali hrozivo. Vôbec nie mierumilovne. Neviem, čo mali napísané na plagátoch, ale Briti mi povedali, že tejto časti obyvateľov sa veľmi pracovať nechce, neustále niečo kritizujú, sťažujú sa, vyvolávajú konflikty. Ide o tých ortodoxných moslimov, nie o tých normálnych, ktorí nikomu nezavadzajú ani neprekážajú. A tak som odchytila aj jednu sympatickú ale ortodoxnú moslimskú rodinu a porozprávala sa s nimi. Naznačili mi že keby sa správali ako tí, ktorí sú už dve generácie prakticky Briti a splynuli s obyvateľstvom, nejakí, čo ich momentálne riadia, by im to spočítali a veľmi rýchlo. Nechceli povedať, čo by sa im stalo, ale dá sa domyslieť…

A dostali sme sa k súčasnosti: načo brexit? To problém s agresívnou časťou militantných moslimov nijako nevyrieši. Naopak, zhorší – a to pre samotnú Veľkú Britániu.

Dúfajme, že napokon aj tu zvíťazí zdravý rozum, a zdravý postoj k celkovým problémom tohto sveta.

llw

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Komentáre

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
august 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031