Andrej Danko – mimoriadny talent, inšpirácia pre slovenčinárov a filozofov.

82 x Prečítané Bez komentára

Nedá mi ponoriť sa do skvostov nášho ľudom vyvoleného, mimoriadne talentovaného človeka, akým je Andrej Danko. Pomaly, ale isto badám že už sa aj uňho prejavuje „spasiteľský komplex“, ako to bolo u posledného socialistického súdruha prezidenta Gustáva Husáka (tiež JUDr., ale bolo by urážkou porovnávať ho aj v inom s takým múdrym človekom, akým bol nesporne Husák – Andreja Danka.)

Tak poďme po poriadku; výroky prirodzene nie sú všetky, ale niektoré ma vážne oslovili. Napríklad,  neviem, čo tým André myslel, keď tvrdil, že nezorganizovali tlačovú osobu… Sokrates by určite podotkol, že ide o osobu, ktorá mala organizačne prispieť k tlači nejakého pamfletu, pričom by sa opýtal, či si je istý tým, čo povedal? Lebo on nič nevie, a netrúfol by si takýto hlboký výrok verejne prezentovať za žiadnych okolností…

Ďalej si fakt nedokážem predstaviť, ako to vyzerá, keď nejaký poslanec môže —spôsobiť dopravný prostriedok… I tu by sa Sokrates pýtal: „mladý muž, či vyrábate dopravné prostriedky tým, že ich spôsobujete v reáli nejakým zvláštnym činom? Lebo ja viem tak, že dopravný prostriedok je určený starostom, ale nevyjadrujem sa k tomu, lebo to neviem… a vy neviete ani to, čo viem ja, a verejne vystupujete?“

Najzaujímavejšie, čo ma fakt oslovilo do hĺbky mojej podstaty je skutočnosť, že náš André

Nepoužíva papier, keď číta… čo teda používa? Zrejme niektorý plast, keďže zrušil čítanie Martina Poliačika v parlamente so slovami, že ho vykazuje z rokovania, lebo sa nenechá urážať… (ale povedal to oveľa komplikovanejšie)… pričom ho nikto nijako neurazil; možno Poliačik trochu ironicky pripomenul, že „kámo, tvoj čas sa kráti….“, ale to je pravda a všetci to berieme ako holý fakt.

A potom prišla ďalšia čerešnička na torte, keď sme sa dozvedeli, že …“nástroj svätí prostriedky“… To, že mu nikdy doma nečítali rozprávky keď bol malý, je preukázateľné, že však nečíta a nepracuje na sebe – je zjavné na prvý pohľad… André, vieme, kto tak rád tento výrok, ale v správnom znení používal? Lebo ja to viem, ale netrúfla by som si s ním vyskakovať na verejnosti… možno by to bola – ako vy tvrdíte ..(to je) urážka hystérie… Ale tej vašej hystérie… mýliť si pelargóniu s filharmóniou a byť predsedom SNR, to už je niečo! Jeden váš zástanca povedal, že ste „veľmi veľa dosiahli“ po tejto stránke… nuž, citujem znovu vašu perlu:

Ešte že tej slovenčine nerozumejú v celom svete“…, lebo by sme ako národ skončili v cvok-hause a EU by nás zbavila svojprávnosti… máte vlastne šťastie, že Sokrates zomrel asi 500 rokov pnl, inak by už kvôli vám začal používať papier, keď číta

Ďalej hovoríte, že „Vieme byť garancia toho, čo nevie byť žiadna politická scéna vrátane Smeru“… O ktorej scéne je reč? SND? Nová scéna? Vaša vlastná scéna? A kto napísal scenár? Veď ako sám hovoríte, ..“zodpovednosť politikov je prehltávať… Nuž, chlapče, hltajte, kým máte čo… lebo neskoro bude, ak vám klapnú zuby naprázdno…a nikde nebude po ruke žiadna vhodná protéza… Ja viem, že „Sú také veci, že sa vám postaví na tlačovke“…, ale treba to predýchať, milý André,  lebo ako sám hovoríte, a za tým si stojím i ja, že —„vláda nestojí a nepadá na žiadnom politikovi ani na koncesionárskom poplatku“…

Takže vráťme sa na začiatok, zorganizujte nejakú tlačovú osobu a kým je čas, naučte sa slovenský jazyk, zopakujte si latinčinu  (veď právnici sú v tomto smere lepší ako lekári), to znamená, že slovník cudzích slov vám prestane znieť natoľko cudzo a potom aj Sokrates uzná, že naozaj patríte medzi študovaných ľudí, ktorí sa správne vyjadrujú a naozaj vedia, čo chcú, aj keď nepoužívajú pri čítaní papier.

llw

Zdieľam článok na Facebooku


V rubrike : Názory a polemiky

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Najnovšie komentáre
Prognózy

AUGUST

KEN vie presne označiť ohnisko choroby. Dodáva prezieravosť.

DIELO TRUD, práca. Tvoriaci alebo ničiaci harmóniu činmi, nie dobrými  v závislosti od podstaty, ktorá tvorí činnosť.  (Z akej strany pôjdu impulzy – či zo Svetlej alebo z Temnej).

UR je spútaná energia – ak ju ovládate, pomáha vám vo všetkom, no beda, ak je nespútaná, tá si robí čo chce. UR vám dáva silu dosiahnuť čo chcete.

DON SILY VPLÝVANIA. Silná osobnosť posúvajúca procesy v čase. Don je tiež mohutná sila živlov, ktorá dáva do pohybu kamene. Niekto, kto je schopný preniknúť skrz priehrady a prekonať prekážky. Ten, kto daruje ochranu slabým, málo zabezpečeným a chorým, kto pomáha prežiť.

DUŠA a DUCH, PREPOJENIA

Diabol je slobodný, nikdy nespí a vždy k sebe sťahuje slabšie duše. Tu pôjde o istý pocit neochoty pripustiť si účinky svojich slabostí, možno aj o pocit nespravodlivosti a príťažlivosti toho, čo vyzerá tak dobrodružne, atraktívne a neodolateľne.

Nedostatok peňazí prežiješ ľahko s umom a vierou v srdci; no beda ak ti um a viera chýba. Samozrejme, človek je uspôsobený tak, že prežije čokoľvek, ak ho núdza pritlačí. Pôjde o to, či dokáž rovnako zabojovať za svoje prirodzené práva, ktoré mu nemôže vziať nijaký iný človek…

Niekedy za pokojom netreba chodiť na kraj sveta. Pokoj si môže každý jeden vytvoriť svojou snahou vylepšiť svoj svet, lepšie sa pozrieť na všetky zásadné maličkosti,, rozumnejšie rozdeľovať a menej panovať. Pretože sa „rozdeľuj a panuj“ stalo akousi módou.

Aj zamretie je vo svojej podstate v pohybe. Možno bude mať veľa ľudí pocit, že sa všetko dostalo do polohy tzv. mŕtveho chrobáka, i preto bude dôležité zmeniť svoje postoje a uvedomiť si svoje možnosti, nedať sa stiahnuť „diablom“ k niečomu, čo by bolo krokom späť, nenechať sa manipulovať žiadnymi vidinami.

Šance

Pravý pokrok človeka je v sebazaprení; sebazapieravý človek je veľmi slobodný a bezpečný. (Kn. III., kpt. 39,40) Sebazaprenie je nutné na to, aby človek kráčal k svojmu cieľu a nevzdával sa skôr, ako ho dosiahne. Nepôjde teda o to, aby si niekto odtrhol od úst jedlo alebo vodu. Pôjde o to, aby prehodnotil falošné príťažlivé ciele a vydal sa cestou, ktorá ho skutočne dovedie k niečomu dobrému.

Postoj okolia

Potlač lenivosť, si citlivá duša a nikomu nevnucuj to, čo iba ty považuješ za skvelé. Zrejme si bude treba uvedomiť, že svet sa bez pričinenia každého jedného z nás – len tak nezmení.

Plusy a mínusy

Vypočuj si názory iných, no nikdy nechoď proti svojej intuícii. V každom prípade bude nevyhnutné načúvať svojej intuícii, lebo len ona je tým dokonalým nástrojom, ktorý nás povedie správnym smerom. Niekedy také poučenie, čo je to intuícia býva dosť kruté.

Výsledok

Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby. Netreba si zahrávať s ohňom, pretože nie je všetko také, ako chceme, aby to hneď a zaraz bolo. Vletieť do záhuby možno v jedinom okamihu, preto si treba vo všetkom dávať pozor a nepodceňovať náhody ani maličkosti.

Kalendár
november 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930